Друштво Математичара Србије
Подружница Срем

АРХИВА ВЕСТИ

ВЕСТИ

25.02.2022.

ОПШТИНСКА ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ - ОБЈЕДИЊЕНА ЛИСТА




На основу добијених резултата од стране општинских такмичарских комисија, Такмичарска комисија за Сремски округ донела је одлуку да на окружни ниво такмичења пролазност имају ученици III разреда који су освојили 70 и више бодова (за Сремски округ биће организовано окружно такмичење и за ученике овог разреда), IV разреда који су освојили 55 и више бодова, V разреда који су освојили 50 и више бодова, VI разреда који су освојили 40 и више бодова, VII разреда који су освојили 40 и више бодова и VIII разреда који су освојили 40 и више бодова.

Збирну листу можете погледати овде.

Окружно такмичење за ученике основних школа са територије Сремског округа биће одржано у суботу, 12. марта 2022. године, а почетак је у 10 часова. Домаћин такмичења је Основна школа „Јован Поповић“ у Сремској Митровици.


20.02.2022.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА УЧЕНИКЕ СРЕДЊИХ ШКОЛА


ДМС

У недељу, 20. фебруара, у Митровачкој гимназији, у Сремској Митровици, одржано је Окружно такмичење из математике за ученике средњих школа. Резултати такмичења су следећи:

Први разред:

1. Вук Дражић, Митровачка гимназија, Сремска Митровица

2. Теодора Дражин, Митровачка гимназија, Сремска Митровица

3. Јелена Торма, Гимназија „Сава Шумановић“, Шид

Други разред:

1. Александар Тодоровић, Гимназија „Стеван Пузић“, Рума

2. Јована Трнинић, Митровачка гимназија, Сремска Митровица

3. Мирослава Миловановић, Гимназија, Инђија

Трећи разред:

1. Огњен Ћулибрк, Митровачка гимназија, Сремска Митровица

2. Тамара Јевтић, Гимназија „Сава Шумановић“, Шид

3. Стефан Тркуља, Гимназија „Стеван Пузић, Рума

Четврти разред:

1. Матија Шеремет, Митровачка гимназија, Сремска Митровица

2. Михајло Орловић, Митровачка гимназија, Сремска Митровица

3. Живко Бјелић, Гимназија „Сава Шумановић“, Шид

Пласман на Републичко такмичење изборили су ученици:

Вук Дражић, Митровачка гимназија, Сремска Митровица, ментор Ђорђе Домазет

Александар Тодоровић, Гимназија „Стеван Пузић“, Рума, ментор Зорица Милутиновић

Јована Трнинић, Митровачка гимназија, Сремска Митровица, ментор Ђорђе Домазет

Мирослава Миловановић, Гимназија, Инђија, ментор Марта Куљевацки

Радован Лончаревић, Митровачка гимназија, Сремска Митровица, ментор Ђорђе Домазет

Огњен Ћулибрк, Митровачка гимназија, Сремска Митровица, ментор Александра Пантић

Матија Шеремет, Митровачка гимназија, Сремска Митровица, ментор Јадранка Витасовић Младеновић

Михајло Орловић, Митровачка гимназија, Сремска Митровица, ментор Биљана Милутинов

Живко Бјелић, Гимназија „Сава Шумановић“, Шид, ментор Влатка Вудрак


18.02.2022.

У НЕДЕЉУ ДВА МАТЕМАТИЧКА ТАКМИЧЕЊА


ДМС

У недељу, 20. фебруара 2022. године, у Сремској Митровици биће одржана два такмичења из математике.

У 10 часова, у Митровачкој гимназији, почеће Окружно такмичење ученика средњих школа са територије Сремског округа.

Основна школа „Јован Јовановић Змај“ биће, такође уз почетак од 10 часова, домаћин Општинског такмичења из математике за ученике основних школа.


07.02.2022.

РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ У ИНЂИЈИ


ДМС

У суботу, 5. фебруара 2022. године, одржано је општинско такмичење из математике за ученике средњих школа са подручја општине Инђија.

Постигнути су следећи резултати:

Први разред:

1. Катарина Вукчевић, ТШ „Михајло Пупин", Инђија

2. Милица Радић, Гимназија, Инђија

2. Бојана Миљевић, Гимназија, Инђија

Други разред:

1. Филип Поповић, Гимназија, Инђија

2. Мирослава Миловановић, Гимназија, Инђија

Трећи разред:

1. Софија Милаковић, Гимназија, Инђија

(наведени су само резултати ученика који су изборили пласман на окружно такмичење)


06.02.2022.

РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ У СРЕМСКОЈ МИТРОВИЦИ


ДМС

У суботу, 5. фебруара 2022. године, у Сремској Митровици, одржано је Општинско такмичење из математике за ученике средњих школа.

Резултати такмичења:


Први разред:

Теодора Дражин

1. Теодора Дражин, Митровачка гимназија

2. Мартин Ђаковић, Митровачка гимназија

3. Лазар Јанковић, Митровачка гимназија

Други разред:

Катарина Дупор

1. Катарина Дупор, Митровачка гимназија

2. Јована Трнинић, Митровачка гимназија

3. Радован Лончаревић, Митровачка гимназија

Трећи разред:

Огњен Ћулибрк

1. Огњен Ћулибрк, Митровачка гимназија

Четврти разред:

Данило Митровић

1. Данило Митровић, Митровачка гимназија

2. Михајло Орловић, Митровачка гимназија

3. Јована Куриџа, Митровачка гимназија